پروتز سینه

پروتز سینه 

 

ممکن است افرادی به سرطان سینه دچار شده اند و یا افرادی که مستعد این بیماری هستند تصمیم به جراحی برداشتن سینه بگیرند. در این نوع جراحی تمام بافت پستان برداشته می شود که برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری صورت می­گیرد. البته در بعضی موارد فقط توده تومور برداشته می­شود.

 

 

 

 

بعد از اینکه عمل برداشتن سینه صورت گرفت زیبایی یک فرد تحت تاثیر قرار می­ گیرد که افراد اعتماد به نفس خود را از دست می ­دهند برای عدم از دست دادن اعتماد به نفس و همچنین ادامه زندگی و حضور فعال در اجتماع مانند سابق لازم است در بازیابی این افراد به آن ها کمک شود. یکی از راه های کمک کننده به این افراد استفاده از پروتز سینه است.

 

انواع پروتز سینه :

الف) پروتز موقت :

پروتز موقت به پروتزی گفته می­ شود که میتوان آن را در داخل یک سوتین قرار داد و آنرا برداشت. این نوع پروتز ها بسیار نرم و سبک است.

 

ب) پروتز دائمی :

پروتز دائمی به حالتی گفته می شود که فرد با جراحی پروتز در جای سینه آن ها کاشت می شود. جنس این نوع پروتزها از سیلیکون، فوم یا سایر مواد است.

 

 

 

 

مزایای داشتن پروتز سینه :

1)  به شما اعتماد به نفس می ­دهد.

2) از قفسه سینه و زخم‌های شما محافظت می‌کند.

3) باعث جلوگیری از مشکلات مربوط به انحنای ستون فقرات، افتادگی شانه و درد عضلانی در گردن و کمر می­ شود.

 

انواع پروتز سینه از لحاظ ظاهری:

 

1) گرد:

پروتز گرد مخصوص افرادی است که برجستگی بیشتر و یک دست‌تر را دوست دارند. با قرار دادن پروتز گرد در سینه‌ها، حجم همه قسمت‌های آن به یک نسبت افزایش پیدا می‌کند و سینه‌ها نیز بافتی نرم‌تر و خوش‌فرم‌تر خواهند داشت.

 

2) اشکی :

حالتی شبیه به قطره اشک دارند و فرمی طبیعی‌تر به سینه می‌بخشند. پروتزهای اشکی برای خانم‌هایی مناسب است که سینه‌های بسیار کوچکی دارند یا بافت نرم سینه آن‌ها بسیار کم است. همچنین با استفاده از این پروتزها می‌توان به سینه‌های نرم و بدون شکل فرم بخشید و عدم تقارن یا نقص ظاهری سینه‌ها را برطرف کرد.

 

 

 

جنس پروتز :

 

1)  پروتز سینه آب نمکی یا سالین

شکل ظاهری پروتز سینه آب نمکی گرد است و بعد از قرار گرفتن در سینه با استفاده از آب نمک استریل یا سالین پر می‌شود. دیواره این پروتزها معمولا از جنس سیلیکون ساخته شده است. با توجه به اینکه ماده پرکننده این پروتزها با بدن سازگار است، البته پزشکان استفاده از آن را برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌کنند.

 

2) پروتز سینه سیلیکونی

همان‌طور از نام این پروتز مشخص است، پروتز سینه سیلیکونی از جنس سیلیکون ساخته شده و حالتی ژل مانند دارد. بافت پروتزهای سیلیکونی به بافت سینه شبیه‌تر است و فرمی طبیعی‌تر به سینه می‌بخشد.

 

3) پروتز سینه ثابت
این پروتزها به‌صورت اشکی شکل عرضه می‌شوند و تراکم سیلیکون بالاتری دارند.  ظاهر این پروتزها نسبت به پروتزهای آب نمکی طبیعی‌تر است اما در مقایسه با پروتزهای سیلیکونی ظاهری نسبتا غیرطبیعی دارند.

 

  در کلینیک ارتوپدی فنی هیوا، ساخت انواع پروتز سینه متناسب با سایز و ظاهر طبیعی سینه شما صورت می­گیرد. کلینیک ارتوپدی فنی هیوا با سابقه 12 ساله در ساخت پروتز سینه پاسخگوی تمامی سوالات شما در رابطه با نوع و چگونگی استفاده از این نوع پروتزها می­ باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *